اجاره آپارتمان در آمریکا

سبک زندگی

توسط ایمان رضوی 0

تجربه اجاره آپارتمان در آمریکا (بویژه ایالت کالیفرنیا)
ایرانیانی که ایالات متحده آمریکا را به عنوان خانه دوم خود برای مهاجرت انتخاب کرده اند اغلب تمایل به زندگی در ایالت آفتابی و زیبای کالیفرنیا دارند. یکی از دلایل این امر می تواند حضور تعداد زیادی ایرانی در محدوده ابر شهر لس آنجلس می باشد، هموطنان ارمنی بیشتر در منطقه گلن دیل ساکن هستند، ایرانیان پرسابقه در محدوده بورلی هیلز و پسیفیک پالیسید و سانتا مونیکا ساکن هستند و یکی از قطبهای بزرگ ایرانیان کالیفرنیا در منطقه ولی می باشد که شامل وودلندهیلز و تارزانا می باشد.
ایرانیان تازه وارد تمایل دارند در خانه های بزرگی که یک یا دو اتاق را به اجاره می دهند ساکن شده یا در گست هوس (Guest House) ساکن شوند. گست هوس به واحد مسکونی مستقلی که اغلب مناسب زندگی یک یا دو نفر می باشد و دارای آشپزخانه و سرویس بهداشتی کوچکی می باشد اطلاق می گردد که درب ورودی مستقلی از خانه صاحب ملک دارد.
پیدا کردن آپارتمان مستقل برای تازه واردین به دلیل نداشتن کردیت و شغل بسیار دشوار است ولی حتما توصیه می کنم به دلایل زیر و بعد از حداقل ۶ ماه از سکونت در کالیفرنیا به فکر پیدا کردن یک واحد آپارتمانی در یکی از چندین هزار مجتمع مسکونی موجود در لس آنجلس باشید:
۱- با مبلغی که می پردازید به راحتی می تواند یک واحد آپارتمانی مستقل را (بسته به بودجه ای دارید) در یک مجتمع مسکونی با امکانات بیشتر و بهتر پیدا کنید. اغلب این مجتمع ها امکاناتی چون استخر رو باز، جکوزی، سالن ورزش با تجهیزات، بیزینس سنتر، محل باربیکیو با امکانات پخت کامل و صندلی راحتی، لابی، پارکینگ مشخص درون مجتمع و سایر امکانات را دارند.
۲- اجاره یک آپارتمان با یک شرکت مالک می تواند به بهبود کردیت شما کمک ویژه ای کند چون بر خلاف اجاره به روش سنتی در این حالت شما به جای پرداخت نقدی اجاره باید آنرا به صورت چک در وجه شرکت مالک آپارتمان یا پرداخت از طریق سایت آن شرکت بپردازید.
۳- از قبوض آب و برق و اینترنت و زباله و احیانا گاز نترسید. این مبلغ در مجموع و در صورت مصرف صحیح رقم درشتی نخواهد بود چرا که بیشتر ساختمانهای این شهر استاندارد ساخته شده اند و می توانند در صرفه جویی مصرف انرژی کمک کنند. خود پرداخت به موقع قبوض هم به کردیت شما کمک می کند.
۴- به مرور و با بالا رفتن درآمد می توانید به آپارتمان در منطقه بهتر و شرایط مطلوب تر بروید و پس از حداقل ۲ سال می توانید برای خرید خانه اقدام کنید.

موفق باشید.
دکتر ایمان رضوی

اعلام ديدگاه