تجربیات نشان داد است drone های آینده به باطری نیاز نخواهند داشت

سبک زندگی

توسط سعید فروتن 0

به طور میانگین هر drone یا همان هواپیمای ۴ ملخه کوچک به طور میانگین در هر بار شارژ توانایی پرواز ۸ تا ۱۰ دقیقه ای را دارا می باشن. راه حل واضح است ، باطری بزرگ تری را استفاده کنیم اما مشکل اینجاست که باطری بزرگ تر وزن را بیشتر می کند که همین باعث کاهش مدت پرواز می شود.

 

دکتر سمر الداهیر که در امپریال کالج لندن مشغول به کار می باشد معتقد است که راه حل اساسی را به نوعی یافته است، وی نمونه آزمایشی ای از یک drone بسیار سبک بدون نیاز به باطری را ساخته است که با دریافت انرژی از فرستنده در محل مورد نظر شناور می شود. این drone فقط قادر به شناور شدن و جابجایی های بسیار ساده می باشد اما این نمونه اولیه نشان دهنده کارآمدی تکنولوژی انرژی بی سیم می باشد.

drone

از آن جایی که drone ها مدت طولانی ای را در آسمان نمی مانند ،تعداد انگشت شماری از کمپانی های فعال در این زمینه به دنبال راهی برای بهبود و بهینه سازی این هواپیماهای ملخی کوچک هستند. انرژی بی سیم می تواند راه حل این مشکل باشد. به طور حتم باید فعالیت های بسیار زیادی برای زیر ساخت سازی انجام شود ، اما اثبات چنین چیزی در آخر به اتفاقی قابل وقوع ختم خواهد شد.

در حال حاضر ما به هیچ وجه قابلیت به پرواز در آوردن drone های بین کشوری را نداریم چه با باطری و چه بدون آن. در واقع حتی برای پرواز این drone و طی کردن مسافت یک اتاق به زیر ساخت بسیار بسیار دقیق نیاز مندیم. البته این موضوع به هیچ عنوان نمی تواند امید سفارش یک نان شیرینی خوشمزه از نیویرک و انتظار برای رسیدن آن در کالیفرنیا را از بین ببرد.

اعلام ديدگاه