محصولات و روندهای انقلابی در نمایشگاه CES 2017

ces2017

توسط ایمان رضوی 0

محصولات و روندهای انقلابی در نمایشگاه CES 2017

نمایشگاه CES 2017 یا Consumer Electronics Show یک رویداد جهانی بسیار معروف است که هر ساله برای صنعت کالاها و خدمات مصرفی الکترونیکی برگذار می شود. اولین رویداد CES در سال ۱۹۶۷ در نیویورک برگزار شد که ۱۷ هزار نفر بازدید کننده داشت.

در سال ۱۹۷۸ مقر این نمایشگاه به لاس وگاس منتقل شد و در سالیان اخیر میلیونها نفر از سراسر جهان برای شرکت در این رویداد مهم در این نمایشگاه حاضر می شوند. جالب است بدانید در کتابچه معرفی شرکتهای حاضر در این رویداد ۱۳۰ صفحه دارد.

امسال انبوهی از محصولات و خدمات جدید برای اولین بار در این نمایشگاه معرفی می شوند و شاید بتوان ادعا کرد سال ۲۰۱۷ در صنعت الکترونیک تاریخ ساز خواهد بود.

در ادامه روندهای اصلی این نمایشگاه را به همراه توضیحاتی در خصوص هر کدام به اطلاع خوانندگان عزیز می رسانیم:

۱- دسترسی بسیار سریع تر برای موبایلها و سایر تجهیزات همراه، خداحافظی با ۴G وسلامی گرم به ۵G:

استانداردهای این پروتوکل جدید همچنان در دست تهیه است ولی شرکتهای مختلفی از سراسر جهان به شکل جدی درحال کار کردن روی این سیستم و توسعه دادن زیرساختهای مورد نیاز آن هستند.

خواه این شرکتها ارایه دهنده اینترنت و شبکه های مخابراتی باشد و چه تولید کننده گوشی های تلفن و سایر محصولاتی که باید برای عملکرد درست به اینترنت متصل باشند. به لطف اینترنت اشیا این فهرست روز بروز گسترده تر می شود و نیاز به اینترنت پر سرعت و ایمن را چندین برابر می کند.در نمایشگاه امسال اطلاعاتی از این فناوری انقلابی را خواهیم دید.

۲- خودروهای برقی و خودران:

خودروهای برقی آینده حمل و نقل و مصرف چشمگیر سوختهای فسیلی را دستخوش یک تغییر انقلابی کرده اند به طوری که تا سال ۲۰۲۵ یا شاید هم زودتر شاهد تردد خودروهای با سوخت فسیلی در جهان نخواهیم بود.

این فناوری متعلق به اوایل قرن بیستم به تاریخ خواهد پیوست و بدنبال آن شاهد کاهش چشمگیر به نفت و همین طور کاهش آلودگی هوا خواهیم بود. این فناوری هیجان انگیز و روند رشد آن در میان خودروسازان را می توان امسال با بی ام و، تویوتا و فورد در نمایشگاه از نزدیک بررسی کرد.

شرکت فرادی موتورز هم که درگیر مشکلات مالی است در این نمایشگاه فرصتی خواهد داشت که دانش و فناوری در اختیار خود را برای مصرف کنندگان و سرمایه گذاران مشتاق عرضه نماید.

با این حال به جرئت می توان گفت خودران ها ستاره های این نمایشگاه هستند، فناوری ای که به شما این امکان را می دهد که در خودرو لم داده و تنها آدرس مقصد را وارد کنید و تمام کارهای مورد نیاز برای این سفر به صورت خودکار و توسط خودرو انجام پذیرد.

این فناوری توسط گوگل، اوبر، لیفت، تسلا و چندین شرکت مطرح دیگر در حال دنبال شدن است و کجا بهتر از نمایشگاه CES برای عرضه آن به مصرف کنندگان.

 

خودروهای برقی:

خودران ها:

۳-   ۸K و HDR برای تلویزیونها:

CES همیشه جایگاه رقابت شرکتهای مطرح تولید کننده تلویزیون در جهان بوده است. از فناوری Ultra HD و ۴K مدتی زیادی نمی گذرد ولی اینها به تاریخ پیوسته اند و اکنون تلویزیونهایی با فناوری ۸K و HDR به بازار آمده اند که در این نمایشگاه برای اولین بار رونمایی می شوند. اینها را با فناوری تلویزیون های هوشمند و استریمینگ شبکه های نوظهوری همچون نت فلیکس، آمازون پرایم و اچ بی او در آمیزید تا متوجه شوید امسال در عرضه سرگرمی و تلویزیون چه رقابتی در نمایشگاه روی خواهد داد.

۴- واقعیت مجازی و واقعیت تکمیل شده:

این فناوری رویایی در نمایشگاه امسال محصولات انقلابی متعددی را در چنته دارد تا آنها را رو کند. مایکروسافت هولولنز را دارد و گوگل با عینک خود خواهد آمد و البته تولیدکنندگان موبایل و در راس آنها سامسونگ که روی این فناوری سرمایه گذاری عظیمی کرده است.

Mobile device showing augmented reality

 

۵- کنسولهای بازی:

تولید کنندگان مطرح کنسولهای بازی امسال هم فناوری های این بخش مهم از صنعت سرگرمی را متحول کرده اند.

کنسولهای قدرتمندتر، دسته های بازی مجهزتر، تبلها، دسترسی به اینترنت، بازی ها و البته واقعیت مجازی. به دلیل بازار بسایر بزرگ و در حال رشد سرگرمی و بازی، رقابت بین مایکروسافت، سونی، نینتندو و سایر بازیگران بسیار داغ است.

۶- هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و لوازم خانگی:

هوش مصنوعی در سال ۲۰۱۶ گامهای بسیار بلندی برداشت که این روند را بدون شک در سال ۲۰۱۷ و با شتاب افزونتری ادامه خواهد داد. این فناوری با اینترنت اشیا ترکیب خیره کننده و هیجان انگیزی را خواهد ساخت که محیط منزل و محل کار ما را برای همیشه تغییر خواهد داد. تجهیزات منزل و دستیاران هوشمند مجازی تنها چشمه هایی از این فناوری آینده نزدیک خواهند بود.

 

۷- تجهیزات بهبود دهنده سبک زندگی:

این گروه از محصولات در سال ۲۰۱۶ به آرامی معرفی شدند ولی بدون شک در سال ۲۰۱۷ به روند اصلی سال تبدیل خواهند شد. تجهیزاتی که به ما در تغذیه سالم، ورزش، پیشگیری و مراقبتهای درمانی و البته خواب کمک خواهند کرد.

۸- پهبادها و درونها:

این ها هم به آهستگی در سال ۲۰۱۶ مطرح شدند و درسالهای پیش رو به بخشی از زندگی ما تبدیل می شوند. تجهیزاتی که برای حمل بار و فیلم برداری و امداد و جنگ و… مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

اعلام ديدگاه