هدف شخصي من براي سال پيش رو

سبک زندگی

توسط ایمان رضوی 0

هدف شخصي من براي سال پيش رو

بهترین هدف ساده و بزرگ در زندگی هر انسانی این می تواند باشد که بتواند با آموزش های مداوم، سرنوشت خودش را بسوی فرصتهای جدید هدایت کند. انتخاب هدفهای پیچیده و مبهم نه تنها فایده ای ندارد بلکه باعث می شود که در طی سال دچار سردرگمی و اختلال فکری برای طی مسیر زندگی طبیعی و شغلی خودتان بشوید.

هدف باید ساده و روشن و در عین حال بزرگ باشد. ساده از این نظر که بتوانید آنرا به درستی برای خودتان تعریف کنید و بخش بندی های آن منطبق با روند رشد در آن سال کاملا مشخص بوده و بتوانید قدم به قدم آنرا دنبال کنید.

بزرگ بودن آن هم به این دلیل است که نه خیلی کوچک باشد که به راحتی بتوانید آنرا بدست بیاورید و نه خیلی خیلی رویایی باشد که در طی سال و تلاش فراوانی نتوانید به گرد آن هم برسید و سرخورده شوید.

هدف حرفه ای من برای سال ۲۰۱۷ خلاصی از کاغذبازی است. تصمیم دارم در این سال در پیش از کاغذ و دفتر و مجلات فاصله بگیرم و بیشتر و بیشتر از تجهیزات الکترونیک استفاده کنم.

هدف شخصی من هم این است که بتوانم زبان اسپانیایی را که آنرا بلد بودم و بر اثر عدم رسیدگی آنرا تقریبا فراموش کرده ام، دوباره بیاموزم. یادگیری زبان همیشه یک هدف بسیار موثر در زندگی حرفه ای و کاری است و فرصتهای بسیار گسترده ای را برای شما فراهم می کند.

 

اینها مواردی بودند که برای هدف سالیانه می توانند طرح شوند و شما خودتان بسته به نیازتان می توانید اهداف متفاوتی را دنبال کنید. ولی به یاد داشته باشید که هر انسان موفقی، یک سری اهداف بلند مدت و بزرگ دیگر را هم دارد که آنها را نیز در مسیر کار باید در سر داشته باشد. برای نمونه بازنشستگی زود هنگام با بدست آوردن یک ثروت عالی، تاسیس کسب و کار رویایی، رسیدن به میزان مشخصی از درآمد در هر سال و غیره.

 

این را در پایان بد نیست یادآوری کنم که برنامه بد بسیار بهتر از نداشتن برنامه است.

اعلام ديدگاه