۴ قدم تا رسیدن به پیروزی

سبک زندگی

توسط ایمان رضوی 0

اگر می‌بینید که در یک چاله گیر افتاده‌اید یا می‌خواهید در کار موفق‌تر باشید اما مطمئن نیستید چطور خودتان را به جلو پیش برانید، چند عادت وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را اتخاذ کنید نه تنها برای کمک به خودتان، بلکه برای حصول اطمینان از اینکه توسط افرادی که بر حرفه‌ی شما تاثیر می‌گذارند دیده می‌شوید.

۱. مسئولیت مشکلات‌تان را بر عهده بگیرید:

شما از ۹۰ درصد آدمها موفق تر خواهید بود اگر درک کنید که هیچ کس به غیر از خود شما مسئول آن نیست که شما را به جایی که می‌خواهید برساند. این طرز تفکر را در پیش بگیرید که یافتن راه حل مشکلات و قبول مسئولیت آن‌ها به خود شما مربوط می‌شود. خیلی راحت است که گناه یا مسئولیت چیزی را به گردن کس دیگری بیندازیم اما این فرایند فکری به موفقیت نمی‌انجامد.

۲. روی آنچه می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید، نه روی آنچه نمی‌توانید:

دلیل اینکه بسیاری از ما در مخمصه می‌افتیم این است که روی چیزهایی تمرکز می‌کنیم که نمی‌توانیم کنترل‌شان کنیم که به ناامیدی و به وجود آمدن تمایل به تسلیم شدن می‌انجامد. با تمرکز کردن روی آنچه می‌توانید کنترل کنید و دست یافتن به ایده‌های مبتنی بر راه حل احتمال بسیار بیشتری وجود دارد که به یک تصمیم گیری موفق برسید و در این فرایند سرمشق دیگران شوید.

۳. اهداف هوشمندانه به کار ببرید:

وقتی صحبت از رسیدن به اهداف و رویا‌های‌تان می‌شود، این مورد بسیار مطلوبی است. و وقتی از دستیابی به آنچه می‌خواهید بحث می‌شود، اجرای دستورالعمل‌های هوشمندانه در حرفه‌تان شما را در جایگاه خوبی قرار می‌دهد.

۴. ثبات قدم داشته باشید:

شما از ۹۰ درصد آدمها موفق تر خواهید بود اگر ثابت قدم باشید. بحث درباره فعال بودن فقط برای یک یا دوبار نیست- مطمئن شدن از این که در فعال بودن شما ثبات وجود دارد کلید دیده شدن است و شما را از بازگشتن به حالت انفعالی باز می‌دارد. همیشه به راه‌هایی فکر کنید که کارها بهتر انجام می‌شوند یا کار دیگری پیدا کنید که ممکن است نیاز به انجام داشته باشد یا برای رئیس‌تان مفید باشد.

اعلام ديدگاه