۵ راه قدرتمند برای کسب اعتماد به نفس بالا

سبک زندگی

توسط سعید فروتن 0

اعتماد به نفس  و البته نه اعتماد به نفس کاذب همیشه یکی از بهترین صفات اخلاقی بوده که باعث پیشرفت ها ،موفقیت ها و تغییرات بسیار مهم در زندگی افراد شده است ؛ در راستای اهمیت بسیار زیاد این صفت اخلاقی و چگونگی به دست آوردن آن تحقیقات و مقالات فراوانی انجام شده که ۵ تا از مهم ترین های اون رو در نکات زیر می تونید مطالعه بفرمایید :

 

۱-از هر گونه منفی گرایی دوری کنید و سعی کنید به کار های مثبت فکر کنید

الان دیگه وقتشه که زندگی تون رو یه تغییر اساسی بدید و یه ارزیابی کلی نسبت به دوستان یا افراد خانواده انجام بدین . ممکن که سخت باشه ولی باید برای پیشرفت و رسیدن به موففقیت افرادی رو که باعث پسرفت شما یا خورد شدن اعتماد به نفس شما می شوند رو از دایره زندگی خودتون خارج کنید . حتی تغییری کوچک می تونه پله ای باشه برای پیشرفت هر چه زود تر شما و  رسیدن به اعتماد به نفس واقعی.

همیشه مثبت باشید حتی زمانی که احساس خاصی برای مثبت بودن ندارید ، روحیه ای مثبت رو در برخورد با جامه رو درخودتون به وجود بیارید و بر روی اهداف و  پروژه های جدید تمرکز کنید و نکات منفی زندگی رو از ذهنتون خالی کنید.

 

۲-زبان و ظاهر بدنتون رو تغییر بدید

اینجاست که حالات بدن ، نوع لبخند و ارتباط چشمی حائز اهیت میشه . همین که شونه هاتون رو با وقار به عقب بدید این پیام رو به دیگران می رسونه که شما انسانی با اعتماد به نفس بالایی هستید ، لبخند زدن جدا از این که احساس بهتری رو به شما میده این حس رو به دیگران نیز القا می کنه که در کنار شما احساس راحتی بیشتر رو داشته باشند ، فقط کافیه در ذهن تون همچین خصوصیات ذاتی رو در نظر بگیرید تا بفهمید که چه تاثیر به سزایی خواهند داشت.

به فردی که با اون در حال صحبت هستید نگاه کنید ، نگاه تون رو از کفش هاتون به جشم های طرف مقابل منتقل کنید ، ارتباط چشمی کامل نشان از اعتماد به نفس شماست . همیشه به آرامی صحبت کنید چرا که نشون میده شما تصلت کاملی بر دانسته های خودتون دارید.

همیشه ظاهری تمیز و آراسته داشته باشید چرا که باعث میشه تا جدا از این که احساس بهتری رو نسبت به خودتون داشته باشید دیگران رو به این فکر بیارید که شما یک فرد موفق و با اعتماد هستید.

به عنوان یک پیشنهاد خوب ، زمانی که لباس جدیدی می خرید اون رو چند بار  جلو آینه بپوشید تا از آراستگی و شیک بودن ظاهرتون مطمئن بشید.

 

۳-به هیچ وجه شکست رو به ذهنتون راه ندید و صدا های منفی رو از ذهنتون پاک کنید

هیچ وقت تسلیم نشید و به هیچ عنوان شکست رو قبول نکنید ،  همیشه یک راه حل برای هر فرد خاص وجود داره پس چرا شانس پیروزی تون را از بین ببرید ؟ این رو آویزه گوشتون کنید . موفق شدن در راه اهداف تون اعتماد به نفس فوق العاده ای رو به شما خواهد داد.

در واقع شما همونی هستید که فکر می کنید و اگر این تفکرات همیشه بر اساس من نمی توام ، امکان پدیر نیست و … باشه تبدیل به شخصیت شما خواهد شد و در پسرفت شما تاثیر خواهد داشت.

 

۴-همیشه آماده باشیذ

همه چیز رو در باره رشته ، علاقه ، ارائه ، زمینه ای که در مورد اون صحبت می کنید یا تخصصی که در اون فعالیت دارید رو بدونید و در لیست سوالاتتون قرار بدید . اگر شما آمادگی لازم رو داشته باشید تا در مواقع ضروری از این اطلاعات استفاده کنید اعتماد بنفس شما فوران خواهد کرد.

 

۵-برای مواقع دشوار ، زمانی که همه زمین خواهند خورد : لیستی تهیه کنید

فراز و نشیب های فراوانی در زندگی هر کس وجود داره که اون رو به چالش می کشه و حفظ اعتماد به نفس در این لحضات ممکن که بسیار بسیار دشوار باشه . گوشه ای بشینید و لیستی از تمام چیز هایی که به خاطر اون ها از زندگی تون ممنون هستید بنویسید و لیست دیگر از موفقیت ها و اهداف مهمی که کسب کردید و اون ها رو به آینه اتاقتون ، در یخچال یا هر جایی که در دیدتون باشه نصب کنید تا هر زمان که زندگی و چالش های اون بر شما فشار آورد به اون لیست ها نگاه کنید و بفهمید که شما انسانی با انبوهی از موفقیت ها و ارزش ها در زندگی هستید تا دوباره اعتماد به نفس خودتون رو به دست بگیرید.

اعلام ديدگاه