۷ لذت روزانه ای که می توان آنها را به عقب راند و میلیونر شد

سبک زندگی

توسط ایمان رضوی 0

نویسنده: تیموتی سایکس

مترجمین: ایمان رضوی- سمیرا جلیلی

 

۷ لذت روزانه ای که می توان آنها را به عقب راند و میلیونر شد

اكثر مردم در آرزوي ميليونر شدن هستند ولي نمي دانند كه از كجا بايد شروع كنند. كليد تغيير وضعيت مالي و تبديل به فردي موفق شدن در گرو تبديل شيوه زندگي و عادات روزانه خود فرد مي باشد.  اگر مي خواهيد كه مانند افراد موفق زندگي كنيد و ميزان درآمدتان مانند افراد موفق باشد شما نياز داريد كه هر روز و هميشه مانند افراد موفق رفتار كنيد. اين بدان معنا نيست  كه شما شبيه ميليونرها  هزينه كنيد، بدين معني است كه عادات روزانه مثبت اين افراد را اقتباس كرده و  آنها را براي حصول موفقیت خود مانند ميليونرها به كار بگيريد. در اينجا ۷ عادت روزانه موثر افراد ميليونر تقدیم می شود:

  1. زود از خواب بيدار شويد

اگر مي خواهيد كه به پتانسيل كامل مالي خود دست يابيد بایستی كه صبح زود از خواب بيدار شويد.  بيدار شويد و اخبار را مرور كنيد،  ايميل هاي خود را بررسي كنيد و كارهاي پيش پا افتاده را ابتدا  قبل از هر كس ديگر انجام دهيد. سي دقيقه را درباره موضوعات مورد علاقه خود تحقيق كنيد ،علايقي كه توانايي و مهارت شما را صيقل ميدهد . اين امر باعث مي شود كه يك قدم از ديگران پيشي بگيريد و تاثير به سزايي در موفقیت و باروري فکری شما خواهد داشت.

  1. تعطیلات آخر هفته را ترک کنید.

براي اينكه ميليونر شويد نياز داريد كه آخر هفته هاي خود را متفاوت بگذرانيد. ديگر زمان آن نيست كه به مهمانی بروید و تصور كنيد فردايي وجود ندارد. شما مي توانيد بيرون برويد و با دوستان كمي وقت بگذرانيد ولي اهداف خود را فراموش نکنید. من برخي از بهترين كارهاي خود را بعد از ساعتي انجام ميدهم كه ديگران تحت فشار تسليم مي شوند.  از اين زمان هايی که به شما هدیه داده شده است براي يادگيري مديريت مالي و سرمايه گذاري خود استفاده كنيد وتوجه داشته باشید که صنعت و حرفه شما نه تنها بايد هوشمندانه تر باشد بلكه بايد پيشرو و سرآمد اجتماع نيز باشد.

  1. درباره امور مالی و بازار سهام آموزش ببینید.

اگر كه بازار سهام براي شما هنوز يك مفهوم انتزاعي و گيج كننده هست شما نياز داريد کارهای فرعی  خود را رها كنيد و يادگيري امور مالي را شروع كنيد. بله اين کاركسل كننده است ولي اگر شما میخواهید استقلال مالي داشته باشيد باید اینکار را انجام دهید. يادگيري درباره بازار را فرا بگيريد و مهارتهاي خود را تقویت کنید سپس شما قادر خواهيد بود از سرمايه گذاري خود پول به دست بياوريد. اگر  پول كافي نداريد مي توانيد يك حساب كارگزاري كوچك باز كنيد ولي سعی کنید با ادبیات و روند بازار سهام و انواع مختلف ابزار مالي آشنا شده و با آنها کار کنید.

  1. در جواني برای خودتان برنامه های بلند مدت داشته باشید.

هيچ محدوديت سني براي آماده شدن وجود ندارد. هر چه شما براي برنامه ريزي آينده خود جوانتر باشيد بهتر است. هيچگاه براي شروع برنامه ريزي خيلي زود نيست و شما نيز براي فكر كردن درباره آينده تان خيلي جوان نيستيد. اكثر افراد تا قبل از اتمام تحصيلات دبيرستان و يا كالج خود به اين مقوله نمي پردازند و بعضي از افراد نيزتا اواخر دهه بيست زندگي خود برنامه ريزي براي آينده خود را شروع نمي كنند و اين امر باعث مي شود كه شما  پشت سر افرادي كه يك دهه قبل از شما شروع كردند، قرار بگيريد. پس زودتر دست بکار شوید.

  1. به صورت آنلاین آموزش ببینید.

اينترنت يكي از بهترين ابزارهايي است كه شما در اختيار داريد و اين فرصت را براي شما فراهم مي سازد كه از تمام پتانسيل خود به طور كامل استفاده كنيد. ويدئوهاي رايگان زيادي در يوتيوب وجود دارد و هم چنين وب سايتهاي آموزشي بسياري كه شما مي توانيد مهارتهاي بازاريابي را فرا بگيريد و نكات مالي و سرمايه گذاري را براي ارتقا موقعيت و حرفه  خود جمع آوري كنيد. اگر كه شما اينترنت را مانند يك كتابخانه در نظر نگيريد نمي توانيد به نحوه احسن از اين منبع استفاده كنيد.

  1. اول بر روي اهدافتان تمركز كنيد.

اهدافتان نبايد تنها جنبه پولي داشته باشند. سعي كنيد كه بر روي اهداف شخصي و حرفه اي خود تمركز كنيد. شما نياز داريد كه محصول خوبي را توليد كنيد، برند قدرتمندي را بسازيد  و همچنين قبل از شروع و تمركز بر روي اهداف پولي به اهداف غير مالي خود دست يابيد. زمان و تلاش خود را بر روي ساخت كيفيت بگذاريد و خواهید دید که به دنبال آن پول هم به سمت شما سرازیر خواهد شد. تنها بر روي به دست آوردن پول به هر قیمتی، دستيابي به تمام پتانسيل خود و يا اهداف مالي تمركز نكنيد.

  1. از رسانه هاي جمعي براي ساختن برند خود استفاده كنيد.

تلاشهاي شما در رسانه هاي اجتماعی مانند فیس بوک و توییترباید شامل ساختن برند خوتان و تجارت پيرامون این برند باشد. به عنوان مثال اينستاگرام مرا مشاهده كنيد، من از طریق آن در حال آموزش داد و ستد سهام در عین حال زندگی بسیار خوب و موفق خودم را که حاصل موفقیت در کارم می باشد را نیز به نمایش می گذارم. من به صورت بصري دانشجويانم را تشویق مي كنم كه جدي تر و سخت تر درس بخوانند و نتیجه زحمت خودشان را در آینده در زندگی من ببینند. اكنون پانصد هزار نفر در اينستاگرام در صفحه من عضو هستند  که سه برابر بيشتر از بقيه رسانه هاي جمعي است که دارم، و براي مثال در كانال يوتيوب من بيش از ۵۰۰ ويدئو رايگان وجود دارد.  اين امر كه رسانه هاي جمعي تنها براي نشان دادن مهارت و خبرگي شما نيست را درك كنيد. اكثر مردم زماني از رسانه هاي جمعي استفاده مي كنند كه خسته هستند و اكر شما راهي براي سرگرمي و يا الهام بخشي به مردم پيدا كنيد شما به موفقيت دست خواهید یافت.

اعلام ديدگاه