CES 2017 و انتظارات ما از آن در دنیای خودروها

ces2017

توسط ایمان رضوی 0

همه فکر می کنند که CES نمایشگاه تلویزیون ها و رایانه هاست در حالیکه در سالیان اخیر صنعت خودرو حضور قوی و مقتدرانه ای را در این نمایشگاه داشته است. شرکتهای بزرگ خودروساز البته در این نمایشگاه خودروهای خودشان را به نمایش نمی گذارند بلکه فناوری های خود و خدماتی که برروی آن کار می کنند و آماده عرضه به بازار می باشند را ارایه می کنند. کرایسلر خودرو تماما برقی خودش را بنام پاسیفیکا رونمایی خواهد کرد، خودرویی که خودران نیز می تواند باشد.

گوگل هم در سالیان اخیر تلاش گسترده ای را برای حضور در بازار خودروهای برقی و خودران کرده است با برند Waymo خواهد آمد. ویدئو زیر را از شرکت گوگل ببینید:

شرکت هوندا هم در این میانه مشغول خودرویی است که احساسات دارد. هوندا مدل NeuV که قرار است در نمایشگاه امسال به نمایش در بیاید می تواند احساسات ایجاد کند. با مدد گرفتن از هوش مصنوعی این اتفاق جالب که احتمالا تا الان تنها در اختیار انسانها بود به ماشین و البته در اینجا یک خودرو قدرت احساس را می دهد. این به چه معناست و در پس این تکنولوژی چیست موضوعی می باشد که باید در نمایشگاه شاهد آن باشیم. در ادامه ویدئو این کانسپت شگفت انگیز را ببینید:

بی ام و هم با سیستم قدرتمند کنترلی داخلی خود حاضر است که از هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و سیستم هولو اکتیو بهره می برد. باید صبر کنیم و ببینیم.

و در نهایت شرکت نه چندان موفق فارادی موتور را داریم که می خواهد با شرکت تسلا موتور رقابت کند. امسال این شرکت خودرو سوپر قدرتمند تمام الکتریکی خود را بنام FFZERO1 در نمایشگاه عرضه می کند که می تواند برگ برنده بزرگی برای این شرکت باشد. امیدواریم که بلاخره شاهد خودرویی از این شرکت باشیم که قابل خریدن باشد.

خودروها و تولیدکنندگان محصولات و خدمات مرتبط با آن بدون شک بخشی از هیجان نمایشگاه پیشرو خواهندبود.

اعلام ديدگاه